Menüler

DSİ BÖLGE MÜDÜRÜ COŞKUN, ALANYA’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

23.08.2017


Devlet Su İşleri Antalya 13. Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun, Bölge Müdür Yardımcısı Köksal Buğra Çelik ve Merkez 131. Şube Müdürü Semih Çakmak ile birlikte tamamlandığında Alanya ilçesinin 2045 yılına kadar olan içme ve kullanma suyu ihtiyaçlarını karşılayacak olan Alanya içmesuyu isale hattı ve Alanya içmesuyu arıtma tesisi inşaatlarında incelemelerde bulundu.


İlk olarak Alanya içmesuyu isale hattı inşaatında incelemelerde bulunan Bölge Müdürü Coşkun: “Dim Barajı tünel çıkışındaki HES’in vana odasının mansabından branşman ile alınacak 1,761 m³/s’lik debinin içme suyu arıtma tesisine 1600 mm çaplı içi katkısız beton, dışı PE kaplı spiral kaynaklı çelik boru ile iletilmesi sağlanacaktır.

İsale hattında toplam 12 290 metre boru imalatı tamamlanmış olup; işin genel fiziki gerçekleşmesi % 91’dir.” dedi.

 Daha sonra Alanya içmesuyu arıtma tesisi inşaatında incelemelerde bulunan Bölge Müdürü Coşkun: “Dim Barajı’ndan alınacak günlük 90 000 m3 ham suyun insani tüketim amaçlı sular hakkında yönetmelik esaslarına uygun olarak içmesuyu sağlayacak olan arıtma tesisimizde incelemelerde bulunduk.

Arıtma Tesisinde tesviye kazıları, Enerji Nakil Hattı ve 23 ünitenin betonarme imalatı tamamlanmıştır. İşin genel fiziki gerçekleşmesi % 97’dir.

Her iki işimiz de tamamlandığında Alanya’mızın 2045 yılı ihtiyacı olan 47 300 000 m³ içme ve kullanma suyu ihtiyacının temini sağlanacaktır. Emeği geçenlere teşekkür ederim. “dedi.