Menüler

Demre Çevreliyi Taşkınlardan Koruyoruz

15.04.2019

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, ‘Yaptığı açıklamada Demre Çevreliyi taşkından koruyacak olan ve yapımı devam eden Çevreli Mahallesi taşkın koruma ve Çevreli Ovası Drenajı işlerinin tamamlanmasıyla birlikte 1 mahalle ve 1 920 dekar tarım alanı ve seralar taşkın zararlarından korunacağını belirterek, Demre Çevreli Mahallesi taşkın koruma projesi işi kapsamında 1 595 metre tünel kazısı ile beraber destekleme ve tünel beton kaplama imalatları tamamlanmıştır. Enjeksiyon çalışmaları devam etmekte olup işte % 94 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır.

Diğer taraftan Demre Çevreli Ovası Drenajı işi kapsamında ise toplam 6 193 metre drenaj kanalının 4 150 metrelik kesimi tamamlanmıştır. 23 adet menfez yapısının 6 adedi tamamlanmış olup, kanal ve menfezlerin korkuluk montajına devam edilmektedir. İşte % 55 fiziki gerçekleşme sağlandığını açıkladı.

Genel Müdür Aydın, ‘Son olarak bu projenin yapılmasında en büyük destekçimiz Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye şükranlarımı sunuyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. ’dedi.