“ÖLÜME YÜZMEYİN” UYARISI

2.08.2023 / Gösterim Sayısı : 400 / Arşiv

Sulama kanalları, gölet ve barajların yüzmek için tehlikeli olduğunu belirten DSİ 13.Bölge Müdürü Özhan ERDANIŞMAN, “Ölüme Yüzmeyin” diyerek vatandaşlara önemli bir uyarıda bulundu.

         Devlet Su İşleri 13.(Antalya) Bölge Müdürü Özhan ERDANIŞMAN, sıcakların artması dolayısıyla sulama kanalları, gölet ve barajlara girilmemesi konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu.  Hava sıcaklarının iyiden iyiye arttığı bu günlerde vatandaşların serinlemek maksadıyla girdiği sulama kanalı ve göletlerin son derece ölümcül sonuçlar doğurabileceğini ifade eden DSİ 13. Bölge Müdürü ERDANIŞMAN, “Bu yapılar yüzmek ve serinlemek maksadıyla yapılmış yapılar değildir. Bu tesislerde her yıl yüzlerce vatandaşımız hayatını kaybetmektedir. Ölüme yüzmeyin” diyerek vatandaşlara uyarıda bulundu. “AİLELER ÇOCUKLARIMIZ VE GENÇLERİMİZİ UYARMALIDIR”

         Sulama kanalları, gölet ve barajlarda yaşanabilecek üzücü olayların önüne geçmek için çocuklar ve gençlerin uyarılması gerektiğini dile getiren Müdür ERDANIŞMAN, “Bilhassa sulama kanallarımızdaki şiddetli akıntıya maruz kalan vatandaşlarımız her ne kadar iyi yüzücü olurlarsa olsunlar hayatlarını kaybedebilmektedirler. Vatandaşlarımız bu hususta dikkatli ve tedbirli davranmalı, aileler çocuklarımız ve gençlerimizi uyarmalıdır” diye konuştu.